logo-sabadgardan
ورود مشتریان

صندوق سرمایه گذاری

راهی مطمئن برای سرمایه‌گذاری در بورس

صندوق‌ سرمایه گذاری چیست ؟

برای افرادی که دانش و وقت کافی ندارند، سرمایه گذاری در بورس می تواند پرریسک باشد. در نتیجه این افراد به دنبال راهی برای سرمایه گذاری مطمئن در بازار بورس می‌باشند تا بتوانند هم سرمایه خود را حفظ کنند و هم سود خوبی را به دست آورند. به همین دلیل به ای افراد توصیه می‌شود که سرمایه خود را به صورت غیر مستقیم سرمایه‌گذاری کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد بیدار

ETF...

سهامی ارزش آفرین بیدار

ترکیبی از بهترین و پربازده‌ترین سهام

مدیریت توسط متخصصین حرفه‌ای

بدون نیاز به صرف زمان و دانش تخصصی

ETF...

درآمد ثابت سپر سرمایه بیدار

سود تضمینی و بدون ریسک

سود بالاتر از بانک و معاف از مالیات

سود روزشمار و بدون محدودیت برداشت

...

درآمد ثابت سپرده ماندگار بیدار

تحلیل گران حرفه ای و متخصصین بازار

سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک

نقدشوندگی بالا در سریع‌ترین زمان

چه صندوقی مناسب من است؟

صندوق ارزش آفرین بیدار بخرید اگر ...

صندوق ارزش آفرین بیدار بخرید اگر ...

خرید و فروش سهام، فعالیتی بسیار جذاب و سود ده است ولی اگر دانش و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است با ضرر مادی و معنوی زیادی رو به رو شوید. صندوق سرمایه‌گذاری سهامی با مدیریت تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای، سرمایه خرد افراد را جمع می‌کند و با تشکیل کمیته سرمایه‌گذاری تخصصی، سعی می‌کند تا با حداکثر کردن سود سرمایه‌گذاری، ریسک آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. بازده صندوق سرمایه‌گذاری سهامی در بلندمدت همیشه بالاتر از شاخص بوده و کمترین زحمت را برای سرمایه‌گذار دارد.

قصد سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در سهام دارید
زمان و تخصص کافی برای تحلیل ســـهام را ندارید
می‌توانید ریسک متوسط سرمایه‌گذاری را تحمل کنید
صندوق سپر سرمایه بیدار بخرید اگر ...

صندوق سپر سرمایه بیدار بخرید اگر ...

اگر تا به حال به فکر کسب بازده بدون ریسک و سود تضمینی افتاده باشید، احتمالا اولین گزینه‌ای که به ذهنتان رسیده بانک است. اما گزینه‌ بهتری به نام صندوق درآمد ثابت وجود دارد که سود تضمینی می‌دهد، بازدهی بالاتری از بانک دارد، سود آن به صورت روزشمار محاسبه می‌شود و در هر زمان امکان برداشت وجه وجود دارد. صندوق‌ درآمد ثابت سپر، سرمایه‌گذاری بسیار خوبی برای زمان‌های رکود بازار است و همچنین با قرار دادن آن در پورتفوی خودتان می‌توانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را در مجموع کاهش دهید.

می‌خواهید سود تضمینی بدون ریسک دریافت کنید
سود روزشمار را به ماه‌شمار بانک ترجـیح می‌دهید
نقد شوندگی سرمایه برایتان اهمیت بالایی دارد
صندوق سپرده ماندگار بیدار را بخرید اگر ...

صندوق سپرده ماندگار بیدار را بخرید اگر ...

اگر به دنبال یک سود مطمئن و درآمد پایدار از بازار سرمایه هستید، حتما این صندوق را بررسی کنید. این صندوق از نوع صندوق‌های درآمد ثابت صدور ابطالی است یعنی بیشتر دارایی آن در اوراق کم ریسک و با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود و به همین دلیل گزینه‌ای کم ریسک و امن برای سرمایه‌گذاری در بورس به شمار می‌رود. این صندوق گزینه‌ای بسیار مناسب برای روزهایی به شمار می‌رود که بورس در وضعیت چندان خوبی به سر نمی‌برد و خیال شما را از نوسانات بازار راحت می‌کند. سود این صندوق نیز از طریق افزایش قیمت واحدهای آن محاسبه می‌شود.

به دنبال حاشیه امن سرمایه گذاری هستید
می‌خواهید یک سود مطمئن از بورس بگیرید
نقد شوندگی برایتان مهم است

نحوه خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های ارزش و سپر، از نوع ETF یا قابل معامله در بورس هستند. برای خرید و فروش واحدهای این صندوق تنها کافیست که کد بورسی و کد آنلاین معاملاتی داشته باشید. در ادامه مسیر خرید آن را در پلتفرم اکسیر اقتصاد بیدار برای شما شرح خواهیم داد.

سرمایه‌گذاری در بورس
وارد پنل معاملاتی کارگذاری خود شوید و نام نماد صندوق را جست و جو کنید. صندوق سهامی ارزش آفرین بیدار را با نماد "ارزش" و صندوق در آمد ثابت سپر را با نماد "سپر" یافت خواهید کرد.
در این مرحله دقیقا مانند گذشته و سایر سهم‌هایی که خرید می‌کنید، تعداد سهام صندوقی که قصد خرید آن را دارید به همراه قیمت مورد نظر انتخاب کرده و سفارش خرید خود را ثبت کنید.
تبریک! شما با خرید واحدهای ارزش و سپر در صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید و از خدمات حرفه‌ای مدیریت سهام توسط متخصصین و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری برخوردار خواهید شد.
برای خرید صندوق، حساب کارگزاری ندارید؟

سوالات متداول

نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که از دارایی‌های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند. سرمایه گذاران برای خرید واحدهای این صندوق‌ها حتما باید کد بورسی داشته باشند و از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری اقدام به خرید صندوق مورد نظر نمایند.

صندوق‌های با درآمد ثابت بازدهی پایین‌تر نسبت به صندوق‌های سهامی دارند و ریسک آن‌ها نیز پایین‌تر است. صندوق سهامی در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی اقدام به سرمایهگذاری می کند و در مقابل صندوق درآمد ثابت در اوراق مشارکت و همچنین سپرده های بانکی پول افراد را نگهداری میکند. بازده صندوق درآمد ثابت اندکی بالاتر از نرخ سود بانک است.

طبق مقررات سازمان بورس صندوق‌ها نمی توانند نرخ سود تضمین شده‌ای را اعلام کنند. از این رو هیچ کدام از صندوق‌های سرمایه گذاری نرخ سود تضمین شده ندارند و صرفا پیش بینی خود از میزان سودآوری را اعلام میکنند.

نقدشوندگی بالا به این معناست که شما هر زمان درخواست برداشت سرمایه‌تان را داشته باشید، این امکان برای شما وجود داشته دارد و مانند سهام گرفتار صف‌های فروش نمی‌شوید.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت همانند صندوق سپر ، همواره سودی بالاتر از سود سپرده بلندمدت بانکی به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. از سوی دیگر، در بانک چنانچه قبل از سررسید سرمایه‌گذاری، بخواهید پول خود را برداشت کنید نرخ اعلام شده دچار شکست شده و نرخ کمتری به سرمایه شما تعلق می‌گیرد اما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، شکست نرخ وجود ندارد و سرمایه‌گذار متناسب با روزهای حضور خود در صندوق سود کسب می‌کند.

در حال حاضر و مطابق مقررات، هیچ صندوقی در بازار سرمایه کشور سود تضمین شده ندارد و صندوق‌های اقتصاد بیدار نیز از این قانون مستثنی نیستند. اما صندوق‌های با درآمد ثابت، با توجه به پرتفویشان ریسک و ضرر بسیار پایین و در حد صفر دارند . مطابق روال کاری موجود و به منظور قدر نهادن به اعتماد سرمایه‌گذاران، مدیر صندوق همواره سعی دارد طوری عمل نماید که تقریبا مطمئن است صندوق سود خواهد کرد و اکثرا نرخ نهایی از نرخ پیش‌بینی شده بالاتر هم خواهد بود.